Dištančné vzdelávanie

Pravidlá dištančného vzdelávania

Žiaci sú povinní zúčastňovať sa online vyučovacích hodín podľa rozvrhu hodín, ktorý bude zverejnený na stránke školy Edupage.

Žiaci a učitelia budú prioritne komunikovať prostredníctvom platformy Teams, Bezkriedy a Edupage.

Pravidlá dištančného vzdelávania a online stretnutí:

1/ Rozvrh online hodín pre dištančné vzdelávanie je záväzný pre všetkých žiakov a je zverejnený na stránke školy Edupage / rozvrh hodín/.

2/ Online hodiny sa realizujú cez platformu Teams. Účasť žiakov na všetkých online hodinách je povinná, vrátane zapnutej webkamery a mikrofónu!!!

3/ Na online hodinu sa treba pripojiť včas. Žiak má mať vopred pripravené všetky potrebné pomôcky na vyučovanie. Pracuje sústredene, - počas online hodiny žiak neodbieha z miesta, nekonzumuje jedlá a nápoje. Je disciplinovaný. Nezasahuje do vyučovania vyrušovaním, komentovaním, vypínaním /obrazu, zvuku/ iných žiakov alebo iným nevhodným správaním.

4/ V prípade samostatnej práce (zadané úlohy na Bezkriedy) pracujú žiaci v čase vyučovacej hodiny a vypracované úlohy posielajú vyučujúcemu do konca vyučovacej  hodiny alebo podľa pokynov vyučujúceho /stanovený iný termín ako vyučovacia hodina/. V opačnom prípade má žiak neospravedlnenú absenciu.

5/ Zadané domáce úlohy sú žiaci povinní po vypracovaní poslať vyučujúcemu na kontrolu do stanoveného termínu.

Rovnako aj úlohy s chybami, ktoré vyučujúci pošle žiakom na opravu, je nutné opraviť a opätovne zaslať na kontrolu. Neopravené úlohy sa nepovažujú za splnené.

6/  Zadané domáce úlohy môžu byť hodnotené známkou.

7/ Vyučujúci môže

• na online hodine ústne skúšať a hodnotiť známkou.
  • zadávať testy či kontrolné práce a hodnotiť ich známkou

8 / Neprítomnosť žiaka na online hodinách sa  bude zaznamenávať do triednej knihy v Edupage rovnako ako v priebehu riadneho vyučovania. Neprítomnosť žiaka (pre vopred známu príčinu) vopred oznámi rodič triednemu učiteľovi.

9 / V prípade nečakaných okolností, kvôli ktorým sa žiak nevie zúčastniť vyučovania, žiak bezodkladne, hneď ako to bude možné, túto skutočnosť nahlási vyučujúcemu a triednemu učiteľovi. Informuje ho o dôvode absencie na online hodine.

10 / Absenciu ospravedlňuje rodič písomne  cez Edupage (ospravedlnenky).

11 / V prípade absencie (z akéhokoľvek dôvodu) je žiak povinný si prebraté učivo dobrať, doplniť poznámky a vypracovať zadané úlohy. Všetky tieto úlohy musí zaslať vyučujúcemu na kontrolu čo  najskôr. V prípade nesplnenia tejto povinnosti bude mať žiak neospravedlnenú absenciu.

Pozn: Prerokované na pedagogickej rade v decembri 2021.

triedni učitelia